کیک و کلوچه رضوی ثانی  با به کار گيري پيشرفته ترين ماشين آلات کيک و کلوچه با تکنولوژي روز دنيا و استفاده از بهترين مواد اوليه با بالاترين کيفيت در شرايط کاملا بهداشتي و با دستگاه هاي کاملا اتوماتيک طعمي متفاوت را مهمان ذائقه ي شما مي کند. تنوع توليد محصولات رضوی ثانی اين امکان مهم را به مصرف کننده مي دهد تا مطابق هر طعم و ذائقه اي قادر به انتخاب طعم مورد علاقه ي خود باشد. کنترل دقيق فرآيند توليد ، آزمايش هاي مکرر توسط آزمايشگاه مجهز و پيشرفته ، نظارت دقيق توسط واحد کنترل کيفي و بسته بندي مناسب باعث افزايش ماندگاري و حفظ تازگي و طعمي دلپذير شده است .کیک و کلوچه رضوی ثانی در حال حاضر با توجه به کيفيت عالي و قيمت مناسب و ماندگاري طولاني علاوه بر بازار داخلي ، برنامه اي مدون براي صادرات محصولات خود دارد.

امروزه مصرف کننده ي مواد غذايي حق دارد که کالايي با بهترين کيفيت را خريداري کند و ما سال هاست که گام در مسيري گذاشته ايم تا مصرف کننده کيفيتي شايسته ي انتخاب خود را با محصولات رضوی ثانی تجربه کند.

حاج سید محمود رضوی ثانی
بنیان گذار

از سن ۱۶ سالگی مشغول به تولید نان های سنتی خراسانی بوده اند و به طور تخصصی حدوده ۵۰ سال به تولید کلوچه های سنتی بر پایه گیاهان دارویی میباشند.

سید مهدی رضوی ثانی
مدیر عامل

ضمن دفاع از نام پر افتخار پدر بزرگوار.مسیر پر افراز و نشیب ایشان ادامه یافت و سعی شد تا با سبکی مدرن و ارتقاء سطحی کیفی و کمی این محصول.هر روز به سمت جهانی شدن گام برداشته شود.

 

سید مرتضی رضوی ثانی
استاد کار

قلب تپنده این مجموعه در دستان  استاد هنرمند با بیش از ۳ دهه فعالیت.

امیر حسین مهری
مدیر فروش

با حدود ۶ سال حضور پر رنگ

این مجموعه با تلاش های این جوان خوش فکر به جایگاه امروزی خود دست یافته است.