کلوچه های نارگیلی چربی سوز!

خوراکی هایی وجود دارند که خوردن آنها لذت بخش تر از کلوچه های مفید هستند. افرادی که سلامتی برایشان مهم است، از مصرف غذاهای ناسالم و حاوی شکر چشم پوشی می کنند اما بسیاری از ما هنوز بعضی اوقات هوس شیرینی جات می کنیم. به همین دلیل است که داشتن یک دستور غذایی خوب که درکنار حس خوبی که از نظر جسمی و ذهنی به ما می دهد مطابق ذائقه ما نیز باشد، بسیار عالی است. کلوچه های نارگیلی که در ادامه دستور تهیه آنها ارائه شده است سرشار از فیبر، پروتئین و چربی سالم هستند در حالی که کربوهیدرات کمی دارند. به این ترتیب، این کلوچه ها کتوژنیک هستند.

نان خمیر ترش

قرن هاست که نان، از سه ماده تشکیل می شود: آرد، نمک و آب. اما امروزه نان های تجاری که در فروشگاه های مواد غذایی پیدا می کنید حاوی ده ها مواد تشکیل دهنده هستند. پس جای تعجب نیست که درصد بالایی از مردم می گویند که در هضم نان امروزی مشکل دارند.

تخمیر آهسته آرد با آب موجب ایجاد یک استارتر می شود، استارتر جایگزینی برای مخمر نانواهاست که جزء اصلی ترین مراحل درست کردن نان خمیر ترش است. جالب است بدانید که نان خمیر ترش نه تنها از نظر عطر و طعم برجسته است، بلکه تصور می شود که دارای برخی از مزایای غذایی نیز هست.

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که چرا نان خمیر ترش مفید است؟ در ادامه این مطلب با مجله سلامت همراه شوید تا دریابید که چرا همین فرآیند تخمیر، باعث آسانتر شدن هضم محصول می شود و اینکه چگونه نان خمیر ترش مواد مغذی قابل جذب بیشتری مانند سلنیوم، ویتامین های گروه B، فولات و … را برای شما فراهم می آورد.

رژیم وگان چیست؟

طبق گفته انجمن وگان، وگان بودن، یک شیوه زندگی است که تلاش می کند که تا حد امکان و مقدور بودن، تمام راه های سوء استفاده و ظلم به حیوانات را برای غذا، لباس و یا هر هدف دیگر از بین ببرد. شاید بگویید این کار مثل مواد قانونی ست! وگان ها از هر نوع محصولات گوشتی و حیوانی به هر شکلی حتی لباس اجتناب می کنند. بنابراین، وگان بودن بیشتر از یک رژیم غذایی، یک شیوه زندگی است.

معمولا مردم پس از مشاهده یا شنیدن درباره رنج هایی که به حیوانات برای تهیه محصولات مختلف وارد می شود و یا تاثیر خوردن گوشت به محیط زیست، وگان می شوند.

وگان بودن امروزه محبوبیت زیادی به دست آورده، چرا که به عقیده آنها، این کار کمک می کند تا از شکنجه حیوانات و کشتار آنها جلوگیری گردد. وگان همچنین پوشیدن لباس های ساخته شده از پوست حیوانات / خز را مغموم می شمارد و استفاده از محصولاتی خاص در حیوانات برای آزمایش موردی خاص را نیز نمی پذیرد. آنها بر این باورند که انسان ها و حیوانات دارای حقوق برابر هستند و گروه اول نباید از فرصتش سوء استفاده کند.

اما شاید برای شماجای سوال باشد که وگان ها برای جلوگیری از آسیب به حیوانات چه اقداماتی انجام می دهند.

مانند گیاهخواری، سه نوع وگان وجود دارد:

  • وگان های متعهد به اخلاق: آنها از مصرف هرگونه محصولات حیوانی اجتناب می کنند.
  • وگان های گیاهی: آنها فقط غذاهای تهیه شده از گیاهان را مصرف می کنند.
  • وگان های خام خوار: آنها مواد غذایی گیاهی را که در دمای بیشتر از ۱۱۵ درجه فارنهایت پخته شده باشد را مصرف نمی کنند، چراکه معتقدند پخت و پز منجر به از دست دادن ارزش غذایی مواد می شود.

دانه های چیا، دانه‌های ریز سیاه رنگی‌اند، برگرفته از گیاه مریم گلی که خواستگاه آن شبه جزایر اسپانیا می‌باشد و از خانواده‌ی نعناع هستند.

این گیاه در زمره گیاهان بومی جنوب امریکا به شمار می‌رود.

دانه های چیا در گذشته از مهم‌ترین خوراکی‌های اقوام آزتک و سرخپوستان مایایی بود. آن اقوام، ارزش فراوانی برای دانه های چیا قائل بودند زیرا آنها نیروی مهار نشدنی خود را مدیون این دانه‌ها می‌دانستند… در حقیقت “چیا” واژه‌ایست برگرفته از مایای کهن به معنای “قدرت“.

علی‌رغم تاریخچه‌ی کهن دانه های چیا به عنوان یکی از ارکان اصلی تغذیه، ارزش غذایی این دانه‌ها اخیرا با عنوان خوراکیی فوق‌العاده و مدرن که امکان استفاده‌ی روزانه از آن وجود دارد، اثبات شده است.

در چند سال گذشته، به طور گسترده‌ محبوبیت ویژه‌ی در بین عامه‌ی مردم کسب نمود و اکنون در سراسر جهان از سوی افرادی که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند، مصرف می‌شود.

فریب اندازه کوچک آن را نخورید… این دانه‌های ریز، یک مشت مواد مغذی در چنته دارند.